XVIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS STOLARSKI

Dodano przez: Kamil Paćkowski | 16 kwietnia 2018

W dniu 9 kwietnia br. na terenie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie odbył się XVIII Międzynarodowy Konkurs Stolarski.

Jest to cykliczna impreza, odbywająca się już po raz osiemnasty w której udział wzięli uczniowie zarówno techników, jak i zasadniczych szkół zawodowych, kształcących w zawodach drzewnych: technik technologii drewna i stolarz. W konkursie wzięło udział 28 uczestników z Polski, między innymi z takich miast jak: Gdańsk, Słupsk, Bydgoszcz, Turek, Września, Chojna, Stargard, Reszla.

Konkurs, mający na celu podniesienie rangi tych zawodów, promuje jednocześnie kształcenie zawodowe, dając także młodym adeptom sztuki stolarskiej możliwość zaprezentowania swoich praktycznych umiejętności oraz wymiany doświadczeń z kolegami z całej Polski.

Tegorocznym zadaniem konkursowym było przygotowanie tacy na przekąski i napoje, według wzoru podanego w formie rysunku technicznego. Przyszli stolarze musieli wykazać się umiejętnościami w zakresie ręcznej obróbki drewna, montażu wyrobu oraz obróbki wykończeniowej.

Pierwsze i trzecie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Drzewnych  w Bydgoszczy  kolejno: Kacper Mielcarz i Dawid Michalski. Drugie miejsce zajął Tomasz Krzysztofik z Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie.

Honorowy patronat nad konkursem objęły następujące instytucje: Okręgowy Inspektorat Pracy, Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Urząd Miasta Szczecin, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Każdy  z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek przygotowany przez instytucje patronujące konkursowi.

Wszystkim uczniom i opiekunom, biorącym udział w konkursowych zmaganiach stolarskich, serdecznie gratulujemy pasji i zaangażowania, życząc w przyszłości wielu dalszych sukcesów.