XIX MIĘDZYNARODOWY KONKURS STOLARSKI

Dodano przez: Kamil Paćkowski | 11 kwietnia 2019

8 kwietnia br. na terenie Zasadniczej Szkoły Zawodowej Towarzystwa Salezjańskiego w Szczecinie odbył się XIX Międzynarodowy Konkurs Stolarski.

Jest to cykliczna impreza, odbywająca się już od 2001 roku w której udział biorą uczniowie zarówno techników, jak i zasadniczych szkół zawodowych, kształcących w zawodach drzewnych: technik technologii drewna i stolarz. W konkursie wzięło udział 25 uczestników z Polski, między innymi z takich miast jak: Poznań, Września, Bydgoszcz, Stargard.

Konkurs, mający na celu podniesienie rangi tych zawodów, promuje jednocześnie kształcenie zawodowe, dając także młodym adeptom sztuki stolarskiej możliwość zaprezentowania swoich praktycznych umiejętności oraz wymiany doświadczeń z kolegami z całej Polski.

Tegorocznym zadaniem konkursowym było przygotowanie skrzyneczki na przybornik z karteczkami do notowania i wizytówki, według wzoru podanego w formie rysunku technicznego. Przyszli stolarze musieli wykazać się umiejętnościami w zakresie ręcznej obróbki drewna, montażu wyrobu oraz obróbki wykończeniowej.

Pierwsze i trzecie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Stargardzie, drugie miejsce zajął uczeń ZSZ Salezjanie.

Honorowy patronat nad konkursem objęły następujące instytucje: Okręgowy Inspektorat Pracy, Izba Rzemieślnicza Małej i Średniej Przedsiębiorczości, Kuratorium Oświaty w Szczecinie, Urząd Miasta Szczecin, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Każdy  z uczestników konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek przygotowany przez instytucje patronujące konkursowi.

Wszystkim uczniom i opiekunom, biorącym udział w konkursowych zmaganiach stolarskich, serdecznie gratulujemy pasji i zaangażowania, życząc w przyszłości wielu dalszych sukcesów.