Turniej Maszyn Wiatrowych 2023 – Eliminacje regionalne w Szczecinie

Dodano przez: Alicja Giszczak | 22 marca 2023

Zespół Szkół nr 4 w Szczecinie w dniu 20 marca br., był gospodarzem Eliminacji Regionalnych do „Turnieju Maszyn Wiatrowych 2023”. Jest to innowacyjny konkurs techniczny promujący odnawialne źródła energii, kierowany do uczniów szkół podstawowych i średnich z całego kraju. Zadaniem uczestników jest zbudowanie modelu turbiny wiatrowej przetwarzającej energię potencjalną powietrza (wiatru) na energię mechaniczną. Gotowe maszyny są testowane na unikatowym stanowisku pomiarowym w trzech konkurencjach: największa prędkość obrotowa, największa moc, największy moment przy zatrzymanym wale turbiny.

W eliminacjach w Szczecinie brało udział 12 drużyn ze szkół podstawowych i 22 drużyny ze szkół średnich. Suma punktów zdobyta w każdej konkurencji decyduje o miejscu w klasyfikacji generalnej którą poznamy 24 kwietnia br., w Warszawie.

Wydarzenie odbywało się pod patronatem Pomorza Zachodniego. Podczas turnieju, w przerwach między prezentacjami, uczestniczący w zawodach uczniowie i nauczyciele mogli skorzystać z wiedzy pracowników WUP w Szczecinie. Osobom odwiedzającym nasze stoisko porad udzielali specjaliści ds. planowania kariery zawodowej z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej oraz pracownicy Biura Informacji i Promocji EFS w Szczecinie informując o możliwości uzyskania wsparcia w funduszy europejskich.

W trakcie trwania eliminacji uczniowie brali udział w konkursie wiedzy o Unii Europejskiej oraz uczestniczyli w grach zręcznościowych z udziałem ww. pracowników.

Dodatkowe informacje o Turnieju znajdują się tutaj

Pobierz plik:

Broszura