To był nie tylko wieczór podsumowań, ale i wielkich wzruszeń. „Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2021”rozdane.

Dodano przez: Kamil Paćkowski | 27 października 2021

„Zachodniopomorskie Magnolie EFS” to nagrody przyznawane za zaangażowanie w realizację projektów współfinansowanych ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. W poniedziałek, 25 października 2021 r. już po raz siódmy Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie przyznał magnoliowe statuetki.

W uroczystości, która odbyła się w Operze na Zamku w Szczecinie wzięli udział m.in., Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Maria Ilnicka-Mądry, dyrektor WUP w Szczecinie Andrzej Przewoda, członkowie kapituły konkursu, przedstawiciele świata nauki i przedsiębiorców, a przede wszystkich nominowani i laureaci tego konkursu. Konkurs skierowany był do wszystkich zaangażowanych w realizację i wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Do tegorocznej edycji nadesłano aż 82 zgłoszenia. Wśród nominowanych pojawiły się nie tylko duże instytucje, od lat realizujące projekty współfinansowane z funduszy europejskich, organizacje czy fundacje, ale także indywidualne osoby, które skorzystały ze wsparcia oferowanego przez EFS i zmieniły swoje życie. 

Żeby zmieniać świat trzeba mieć odwagę i otwarte serce. Dziś nagradzamy tych, którzy wdrażają fundusze z pasją i wielkim zaangażowaniem – mówił podczas otwarcia uroczystej Gali Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Pan Stanisław Wziątek – Dziękuję za serce, dziękuję za wielki wysiłek, dziękuję za Waszą pracę – dodał na zakończenie.

Podczas gali można było usłyszeć wiele historii, w których główną rolę odgrywa człowiek. Historii, w których Europejski Fundusz Społeczny odmienił życie wielu ludzi. Nie obyło się bez wzruszeń i refleksji, padło wiele miłych słów oraz podziękowań. Wszyscy jednogłośnie potwierdzali, że środki unijne pomagają zmieniać rzeczywistość.

Dziękuję za nominację, nagrodę. Dla mnie to wielkie wyróżnienie – mówił Pan Patryk Panasiuk laureat w kategorii Młodzi w akcji – Bałem się, że początek mojej pracy będzie trudny, że będę musiał prowadzić zajęcia na własnoręcznie wykonanych pomocach dydaktycznych, kartach pracy. Wtedy z pomocą przyszedł Powiatowy Urząd Pracy w Drawsku Pomorskim. Zaangażowanie i pomoc Pań pracujących tam spowodowało, że rozpoczęcie działalności stało się zdecydowanie łatwiejsze. Dzięki tym środkom wyposażyłem swoją salę edukacyjną w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu prowadzę swoje zajęcia w sposób innowacyjny.

Reprezentująca Fundację Promocja Zdrowia, laureata w kategorii „Równość szans” – Pani Anna Okupińska – Dyrektor Niepublicznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej “Koniczynka”, podczas podziękowań za otrzymanie magnoliowej statuetki podkreślała jak ważne jest włączenie do życia społecznego osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Przyznanie nagrody w kategorii „Równość szans’ tylko świadczy o tym, jak wiele jest jeszcze do zrobienia w kwestiach niepełnosprawności, równości szans, zwiększania szans na zatrudnienie osób z niepełnosprawnością. Ten projekt pokazuje, że osoby te chcą pracować, chcą być aktywne zawodowo.

W tegorocznej edycji, po raz pierwszy, doceniony został wkład i zaangażowanie beneficjentów w realizacje projektów zdrowotnych. W kategorii „Inwestycja w zdrowie” nagrodzone zostały projekty, w których główne działania ukierunkowane są na edukację zdrowotną, wykonywanie badań profilaktycznych, ale także na pomoc osobom w kryzysie zdrowotnym.

Ostatecznie, w ramach 10 kategorii, przyznano 30 nominacji, a następnie kapitula konkursu wyłoniła ścisłych laureatów. Oto oni:

  • w kategorii „Beneficjent z pasją”: Gmina Miasto Szczecin/Zespół Żłobków Miejskich;
  • w kategorii „Ambasador EFS”: Sławomir Tkaczyk;
  • w kategorii „Równość szans”: Fundacja Promocja Zdrowia;
  • w kategorii „Najlepszy beneficjent PO WER”: Powiatowy Urząd Pracy w Sławnie;
  • w kategorii „Młodzi w akcji”: Patryk Panasiuk;
  • w kategorii „Najlepszy beneficjent RPO WZ”: Centrum Doradztwa I Szkoleń Zawodowych Aleksander Igielski;
  • w kategorii „Inwestycja w kadry”: Stocznia Darłowo M&W sp. z o.o.;
  • w kategorii „Inwestycja w edukację”: Powiat Wałecki;
  • w kategorii „Inwestycja w zdrowie”: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie;
  • w kategorii „Inwestycja w przedsiębiorstwo społeczne”: Zakład Aktywności Zawodowej „Centralna Kuchnia”

 Nie tylko zwycięzcom, ale i wszystkim nominowanym jeszcze raz gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na polu zawodowym, jak i prywatnym.