Targi Pracy i Edukacji w Goleniowie

Dodano przez: Alicja Giszczak | 23 października 2018

W dniu 19 października br., Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie  uczestniczył w Targach Pracy i Edukacji, które odbyły się na Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Goleniowie. Na chętnych do podjęcia pracy czekały oferty kilkudziesięciu firm i instytucji, a także szkół i uczelni. Było w czym wybierać, bo – jak informuje dyrektor PUP w Goleniowie Urszula Witkowska – teraz to przedsiębiorcy aktywnie poszukują pracowników.

Celem targów było zwiększenie dostępu do aktualnych ofert pracy, stażu, szkoleń zarówno dla osób poszukujących pierwszego doświadczenia zawodowego jak i specjalistów z dużą praktyką. Swoją ofertę prezentowały firmy z branży finansowej, handlowej, usługowej i produkcyjnej oraz agencje pośrednictwa pracy i instytucje szkoleniowe.

Swoje stanowisko informacyjne na Targach miał również Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie przy którym pracownicy WUP informowali uczestników o możliwościach, jakie dają Fundusze Europejskie w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 oraz Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Zainteresowani najczęściej pytali o działania wspierające zakładanie własnej firmy oraz podnoszące kwalifikacje poprzez m.in szkolenia i kursy dla młodych na rynku pracy.

Wydarzenie to stworzyło firmom i agencjom rekrutacyjnym szansę pozyskania studentów i absolwentów, a młodym ludziom poszukującym pracy pozwoliło na zapoznanie się z całym systemem rekrutacji oraz stworzyły sprzyjające okoliczności do znalezienia zatrudnienia, praktyki bądź stażu.