Smart UP! Zachodniopomorskie Dni Przedsiębiorczości i Innowacji Startup Day / Forum Innowacji.

Dodano przez: Kamil Paćkowski | 5 października 2018

Jak wyglądają zawody przyszłości i firma XXI wieku? Skąd się biorą inspiracje? Wiedzę na ten i wiele innych tematów można było zdobyć podczas Smart UP! Zachodniopomorskich Dni Przedsiębiorczości i Innowacyjności Startup Day/ Forum Innowacji. Konferencja odbyła się 3-4 października w Netto Arenie w Szczecinie.

Podczas tego wydarzenia prezentowane były najnowsze rozwiązania w dziedzinie badań, rozwoju i innowacji, kontynuacji procesu przedsiębiorczego oraz inteligentnych specjalizacji Pomorza Zachodniego. Uczestnicy mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania dla swoich działalności, brali udział w warsztatach oraz wymieniali między sobą wiedzę i doświadczenia.

Ważnym wydarzeniem podczas imprezy było powołanie przez zarząd województwa Rady Programowej Morskiego Centrum Nauki, która jest społecznym organem doradczym, wspierającym działania Centrum. Budynek MCN, którego bryła przypominać będzie kadłub statku, powinien być gotowy na przełomie 2020 i 2021 r. Po zakończeniu wyposażania wnętrz, pierwsi goście powinni odwiedzić MCN w 2021 r.

Nie zabrakło osób zarządzających prężnie rozwijającymi się firmami z sektora IT i szeroko rozumianej innowacyjności. Także z przedsiębiorstw, które odniosły sukces na Pomorzu Zachodnim.

Swoje stanowisko informacyjne miał również Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, gdzie zainteresowani mogli uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące możliwości, jakie dają m.in. Fundusze Europejskie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020, związane ze wsparciem dla przedsiębiorców.