Road Trip Project dla podróżników

Dodano przez: Alicja Giszczak | 1 lutego 2018

Weź udział w projekcie Komisji Europejskiej ”Road Trip” i wyrusz w podróż życia. Zobacz jak Fundusze Europejskie zmieniają Europę!
 
Kto przygotował projekt?
Projekt Road Trip jest inicjatywą unijnego departamentu polityki regionalnej i miejskiej Komisji Europejskiej.
Polityka regionalna UE jest skierowana do wszystkich regionów i miast w Unii Europejskiej w celu pobudzenia ich wzrostu gospodarczego i poprawy jakości życia ludzi. Jest to także wyraz solidarności, polegający na wspieraniu słabiej rozwiniętych regionów.
O co chodzi w projekcie?
Projekt Road Trip jest podróżą po Europie, która odbędzie się na 4 trasach na całym kontynencie, w okresie od wiosny do lata 2018 r.Te cztery podróże obejmują cały kontynent, od krajów bałtyckich po najbardziej wysunięty na zachód punkt Europy, długość Dunaju, okolice Morza Śródziemnego i Atlantyk. Organizator projektu pokrywa wszystkie koszty uczestnictwa w nim.
Uczestnicy projektu, 8 osób podzielonych na cztery duety, wyruszą w europejską podróż drogową minibusem.Każdy duet pojedzie na jednej z czterech tras – Bałtyk, Dunaj, Morze Śródziemne i Atlantyk. W ciągu 1-miesięcznej podróży, odwiedzą szereg projektów finansowanych przez UE, które zmieniają ludzkie życie na lepsze,spotkają się z mieszkańcami i doświadczą lokalnego klimatu, będą eksplorować nieznane miejsca i niesamowite krajobrazy. Swoje doświadczenia będą relacjonować w mediach społecznościowych. Pod koniec każdej podróży ich wyjątkowe doświadczenia zostaną przedstawione w filmie drogi i odzwierciedlone w internetowym przewodniku po Europie na uboczu.
Kto może uczestniczyć w projekcie?
Osiem osób, podróżujących w projekcie Road Trip,zostanie wybranych w drodze konkursu “Road Trip Project”. Aplikować mogą osoby w wieku 18-30 lat będące mieszkańcami unii europejskiej.
Czy widzisz siebie w drodze?
Aby ubiegać się o status podróżnika projektu Road Trip, nagraj 60-sekundowy film wideo i opowiedz o sobie, swojej motywacji do przyłączenia się do projektu i dlaczego jesteś jednym z najlepszych wyborów, aby dołączyć do zespołu!
Kolejny krok to rejestracja. W tym celu wejdź tutaj i postępuj zgodnie z instrukcjami:
  1. Wypełnij formularz, a wtedy otrzymasz link niezbędny do przesłania Twojego filmu;
  2. Załącz swój film za pośrednictwem otrzymanego linku. Upewnij się, że jest to ostateczna wersja, gdyż nie możliwości wymiany pliku;
  3. Sprawdź w skrzynce odbiorczej e-mail z potwierdzeniem. W tym e-mailu znajdziesz również swój osobisty link do strony swojego profilu, gdzie możesz sprawdzić status swojej aplikacji.
Masz czas do 11 lutego 2018 r.!
Agenda?
  • Do 11 lutego – rejestracja uczestników konkursu
  • Marzec – selekcja finalistów konkursu
  • Marzec/kwiecień – warsztaty i integracja dla finalistów w Brukseli
  • Kwiecień – Sierpień – realizacja podróży
Powodzenia!