Inwestycja w kadry kluczem do sukcesu

Dodano przez: Kamil Paćkowski | 24 stycznia 2020

Pracownicy to potencjał w który warto inwestować. Można nawet powiedzieć, że rozwój kadr stanowi zasadniczą strategię przeżycia i rozwoju organizacji. Rozwój pracowników powinien więc być, podstawową wartością zarówno dla firmy, jak i dla niego samego. Czy zawsze musi wiązać się to z ogromnymi kosztami? Często wystarczy dobrze się rozejrzeć i okazuje się, że są różne źródła finansowania „inwestycji w kadry”.

Fundusze unijne stwarzają wiele perspektyw na rozwój firmy: od dotacji czy mikropożyczki na założenie własnej działalności, poprzez realizację  projektów współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego, po udział w realizowanych projektach i możliwości skorzystania z dotacji na usługi rozwojowe. Właściciele firmy Spektrum Agnieszka Błoch doskonale zdają sobie sprawę, że inwestycja w kadry i ciągły rozwój firmy jest kluczem do sukcesu.

Marka Ancymonek powstała w 2013 roku. Zaczynali od jednej grupy żłobkowej i przez kolejne lata działalności poszerzyli profil firmy. Obecnie pod swoją opieką mają grupę 100 dzieci przedszkolnych i 50 żłobkowych i jak sami mówią bez środków pochodzących z zewnątrz nie udało by im się tego osiągnąć. To nie pierwszy raz jak aplikowałam o środki pochodzące z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego – mówiła Pani Agnieszka Błoch podczas wręczenia nagród w konkursie „Zachodniopomorskie Magnolie EFS” – jestem już chyba od tego uzależniona. Wszystkim życzę takiego uzależnienia. Nie byłoby to jednak możliwe bez udziału mojego zespołu, ich zaangażowania i wytrwałości. Inwestycja w kadry się opłaca, przynosi efekty. Firma “Spektrum Agnieszka Błoch”, prowadząca placówkę oświatową w Choszcznie, została laureatem ubiegłorocznego konkursu Zachodniopomorskie Magnolie EFS 2019 w kategorii „Inwestycja w kadry” i właśnie za racjonalne wykorzystywanie środków unijnych, w tym dotacji na usługi rozwojowe w ramach projektu “Fundusz Usług Rozwojowych w województwie zachodniopomorskim” otrzymali tą nagrodę. Dzięki udziałowi w projekcie firma przeszkoliła blisko 30 osób w obszarach edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej, ochrony danych osobowych (RODO) czy organizacji pracy oraz obsługi klienta, a także wdrożyła System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015. Udział w tych kursach i szkoleniach pozwolił na wprowadzenie m.in. zajęć z zakresu integracji sensorycznej czy programowania wśród dzieci, tym samym wzbogacić ofertę edukacyjną firmy.

Podczas gali jak sama podkreślała Pani Agnieszka, właścicielka firmy, wielotorowo podchodzą do rozwoju swojej działalności. W obecnym okresie finansowania nie tylko skorzystali z dotacji na usługi rozwojowe, ale także realizowali wiele projektów w ramach których zwiększyli ilości oferowanych miejsc w żłobku czy przedszkolu oraz podnieśli kwalifikacje zatrudnionej kadry. Łączna kwota wartość realizowanych projektów to prawie 2 miliony złotych i jak sama mówi na tym nie poprzestaną.