Majówka z funduszami europejskimi – piknik na Jasnych Błoniach w Szczecinie

Dodano przez: Kamil Paćkowski | 11 października 2017

3 maja 2017 r. Jasne Błonia stały się autentycznym informacyjnym, piknikowym i sportowym centrum Szczecina. Wydarzenie na Jasnych Błoniach zainaugurowało kampanię promocyjną Dni Otwartych Funduszy Europejskich w Województwie Zachodniopomorskim, które odbędą się w terminie 18-21 maja 2017 r. W ramach tego przedsięwzięcia zapewniono atrakcjezarówno w strefie rekreacyjnej, jak i w strefie informacyjnej.
Na aktywnych czekało poranne wyzwanie – biegi na 5 i 10 km pod hasłem „Biegnę do Dni Otwartych Funduszy Europejskich”, w których udział wzięło kilkuset biegaczy. Najmłodsi mieszkańcy Pomorza Zachodniego mogli natomiast skorzystać z wielkiego placu zabaw, na którym największymi atrakcjami były dmuchana zjeżdżalnia i basen z piłeczkami. Darmowa wata cukrowa, liczne animacje, w tym malowanie buzi, rozdawanie skręcanych balonów, konkursy, gry i zabawy sprawiały wiele radości i uśmiechu. Na wszystkich chętnych czekały także odprężające zajęcia z zumby, fitnessu czy tai-chi.
Nie mniejszym zainteresowaniem przybyłych na wydarzenie Szczecinian cieszyła się również strefa informacyjna. Odwiedziło ją blisko 300 osób. W strefie tej zapewniono udział firm i instytucji, które prezentowały swoje pomysły i projekty zrealizowane dzięki środkom unijnym. Pracownicy Biura Informacji i Promocji  Europejskiego Funduszu Społecznego WUP w Szczecinie przekazywali odwiedzającym informacje o możliwościach uzyskania dofinansowania bądź uczestnictwa w projektach realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 i Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Na naszym stoisku można było też zapoznać się z różnymi publikacjami dotyczącymi środków unijnych.
Wszystkie wydarzenia, które odbędą się w tym roku w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich, zostaną przedstawione na stronie: www.dniotwarte.eu.

Atrakcje beneficjentów w województwie zachodniopomorskim.

DniOtwarte2_logo_pion_cmyk