Pomagamy w wyborze! Targi Edu Day już za nami.

Dodano przez: Kamil Paćkowski | 23 marca 2023

Młodzi ludzie wkraczając w dorosłe życie stają przed trudnym wyborem. Zanim ukończą dwudziesty rok życia muszą zdecydować jaki zawód będzie dla nich najlepszy. Nie wszyscy wiedzą od razu co chcą robić w przyszłości. Wręcz można pokusić się o stwierdzenie, że wiedzą to tylko nieliczni. Dlatego dajemy im wskazówki, wskazujemy różne drogi i pokazujemy, że jest w czym wybierać. Targi Edu Day już za nami.

15 i 16 marca, kolejno w Stargardzie i Szczecinie, odbyła się kolejna edycja targów edukacyjnych dla uczniów szkół ponadpodstawowych, podczas których mogli zapoznać się z ofertą uczelni wyższych z naszego regionu i porozmawiać z ich przedstawicielami. Tam mogli dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych trendów w edukacji, przekonać się jak ośrodki akademickie wykorzystują nowoczesne technologie w nauce i w którym kierunku podąża ich rozwój. 

Była to też okazja, by porozmawiać tendencjach na rynku pracy i możliwościach rozwoju jakie dają nam fundusze unijne. Dzięki środkom unijnym mogłem uczestniczyć w darmowym kursie i zrobić uprawnienia na wózki widłowe – mówił w rozmowie z nami Paweł uczeń czwartej klasy na kierunku logistyka – zdaję sobie sprawę, że aby być atrakcyjny na runku pracy nie tylko muszę skończyć dobrą szkołę, dobry kierunek, ale także posiadać dodatkowe kwalifikacje i uprawnienia. I to właśnie umożliwił mi udział w projekcie dofinansowanym z funduszy unijnych. Chciałbym dalej kształcić się w tym kierunku, bo wiem, że w tym zawodzie znajdę dobrze płatną pracę – dodał na koniec nasz rozmówca.

Nie wszyscy uczestnicy targów edukacyjnych mieli już tak sprecyzowane cele jak Paweł. Większość z nich szukała swojej drogi. Podczas targów mieliśmy okazję wskazać im narzędzia na podstawie których mogą śledzić trendy na runku pracy. Pokazywaliśmy czym jest Barometr zawodów, jak z niego korzystać i gdzie go znaleźć. Przedstawialiśmy przykłady projektów, w ramach których osoby dorosłe mogą podnosić swoje kompetencje i kwalifikacje oraz możliwości finansowania własnej działalności ze środków unijnych.

Wszyscy uczniowie będący z nami na Targach Edu Day mogli zasięgnąć porad doradców zawodowych,  którzy służyli pomocą wszystkim tym, którym wybór zawodu czy poszukiwanie pracy nastręcza jakiekolwiek trudności.