Największe Targi Pracy na Pomorzu Zachodnim – XVIII edycja

Dodano przez: Alicja Giszczak | 25 października 2022

19 października b.r., Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie  uczestniczył w XVIII edycji Targów  Pracy, które były zorganizowane przez  Polską Fundację Społeczeństwa Przedsiębiorczego w hali Netto Arena w Szczecinie. Swoją ofertę prezentowały firmy z branży finansowej, handlowej, usługowej, produkcyjnej, medycznej, informatycznej oraz agencje pośrednictwa pracy i instytucje szkoleniowe. Swoje stoiska wystawiło prawie 100 pracodawców z regionu, ale także z zagranicy. W bezpośrednim kontakcie z pracodawcami Targi były okazją do otrzymania szeregu informacji o wymaganiach i warunkach na określonym stanowisku pracy.

Z kolei obecność pracowników Biura Informacji i Promocji  Europejskiego Funduszu Społecznego WUP w Szczecinie umożliwiła odwiedzającym  uzyskanie informacji, jakimi zadaniami  w zakresie polityki rynku pracy i rozwoju zasobów ludzkich zajmuje się Urząd. Informowali oni o możliwościach wsparcia z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020,  Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 oraz Krajowego Funduszu Szkoleniowego a także o dostępnej pomocy dla przedsiębiorców i szansach dla młodych na rynku pracy.

W sali konferencyjnej dodatkowo przygotowana została  prezentacja pt. Rozwój swój biznes z Europejskim Funduszem Społecznym, wyjaśniająca nie tylko możliwość i sposób korzystania z refundacji kosztów podnoszenia kwalifikacji pracownika, ale także środków przeznaczanych  na ochronę zdrowia i bezpieczeństwo swoich pracowników .

Uczestnicy mieli również okazję  skorzystania z doradztwa zawodowego pracowników Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej WUP w Szczecinie oraz możliwość umówienia się na warsztaty m.in. z przygotowania się do rekrutacji, rozmów kwalifikacyjnych, a także zdobycia lub odkrycia w sobie przedsiębiorczych umiejętności.
W szczególności obywatele Ukrainy dzięki obecności tłumaczki otrzymali informacje jak przygotować CV i rozmawiać z pracodawcą o zatrudnieniu.

Uczestnicy targów mogli zorientować się w ofertach lokalnego rynku. Netto Arenę odwiedzili zarówno młodzi ludzie, dopiero zaczynający swoją zawodową przygodą, ale także doświadczeni pracownicy, poszukujący nowych wyzwań.

Do pobrania:

prezentacja pt. Rozwiń swój biznes z Europejskim Funduszem Społecznym