Kolejna edycja konferencji #HRSzczecin 2018

Dodano przez: Daniel Sawicki | 18 maja 2018

17 maja 2018 r. w hotelu Radisson Blu po raz drugi została zorganizowana przez LSJ HR Group ze Szczecina, konferencja poświęcona problematyce HR-u, w świetle najnowszych wyzwań stawianych pracodawcom.

Przedstawiciele LSJ Group wspólnie z reprezentantami dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, doradcami personalnymi, pracownikami działów HR, kadrą managerską i szkoleniowcami, rozmawiali na temat wyjątkowej obecnie sytuacji na rynku pracy, w zakresie pozyskiwania nowych pracowników  oraz sztuce skutecznego „przywiązywania” pracownika do firmy.

W foyer przylegającym do sali konferencyjnej zostały wystawione stoiska partnerów konferencji w tym m.in. Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Szczecinie. Przy stoisku bogato wyposażonym w materiały informacyjne, Pracownicy Biura Informacji i Promocji Europejskiego Funduszu Społecznego informowali o możliwościach, jakie stwarza dla przedsiębiorców Regionalny Programu Operacyjny Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Dodatkowo pracodawcy byli informowani o Działaniu 6.1 Usługi rozwojowe skierowane do przedsiębiorców i pracowników przedsiębiorstw na podstawie systemu popytowego i związanej z tym możliwości dofinansowywania szkoleń dla pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Osoby odwiedzające stoisko mogły również – od przedstawiciela WUP zajmującego się Krajowym Funduszem Szkoleniowym – dowiedzieć się o formach wsparcia pracodawców z zakresu rozwoju pracownika, a od doradcy zawodowego informacji na temat obecnego rynku pracy i zakresu usług oferowanych przez publiczne służby zatrudnienia.