Informacja po szkoleniu w Koszalinie

Dodano przez: Alicja Giszczak | 18 października 2019

15 października 2019 r. w sali szkoleniowej Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie  odbyło się szkolenie pn. „Dostępność stron www dla osób niepełnosprawnych, w tym redagowanie oraz pisanie tekstów zgodnie z zasadą WCAG 2.0”

Szkolenie w formie warsztatów skierowane było do projektodawców realizujących projekty współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Celem szkolenia było zdobycie wiedzy nt. tworzenia i publikowania dostępnych treści na stronie internetowej dla każdej grupy odbiorców narażonej na wykluczenie, w tym uwarunkowań prawnych (polskich i unijnych) związane z dostępnością, narzędzi edytorskich pod względem możliwości stosowania zaleceń związanych z dostępnością, itp. zgodnie z zasadą WCAG 2.0. Wzięło w nim udział 19 osób bezpośrednio zaangażowanych w prace związane z realizacją projektu.

Szkolenie poprowadził Mateusz Ciborowski – specjalista z zakresu dostępności cyfrowej, pracujący dla Ministerstwa Cyfryzacji. Trener prowadzący szkolenia z zakresu WCAG 2.0. Audytor dostępności stron internetowych.