Dzień Osób z Niepełnosprawnością w Domu Kultury Krzemień w Szczecinie

Dodano przez: Kamil Paćkowski | 3 października 2022

29 września 2022 r. w Domu Kultury KRZEMIEŃ w Szczecinie odbyło się wydarzenie pod hasłem „Pasja i Praca” realizowane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Szczecinie.

W programie wydarzenia dedykowanego dla osób z niepełnosprawnościami  przewidziany był szereg  atrakcji, w tym występy artystyczne takich zespołów jak:  Serca Rytm z SOSW nr 1 w Policach, dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej Nr 67 w Szczecinie, Zespołu Muzycznego „Bronek Band” z Domu Pomocy Społecznej w Szczecinie oraz instrumentalistów z Fundacji Promocja Zdrowia. Zaprezentowane zostały również ciekawe prace rękodzielnicze wykonane przez wychowanków podczas warsztatów.

Pojawiły się również stoiska informacyjne instytucji wspierających osoby niepełnosprawne, takich jak: Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Narodowy Fundusz Zdrowia, Powiatowy Urząd Pracy, Państwowy Inspektorat Pracy, Ochotniczy Hufiec Pracy oraz Oddziału Zachodniopomorskiego Państwowego Funduszu  Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

W trakcie wydarzenia pracownicy Biura Informacji i Promocji EFS w Szczecinie udzielali informacji na temat wsparcia, jakie można uzyskać w  ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020 oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.